A sokoldalú üvegtégla
Ismerje meg az üvegtégla számtalan előnyét!
Az üvegtéglákból készült fal fényáteresztő képessége a téglafal stabilitásával párosul. Az üvegtégla felületén átszűrődő fény barátságos, otthonos hangulatot kölcsönöz a lakás bármely helyiségének. Változatos formában és színben kaphatók, így felhasználási területük is szerteágazó.
A színtelen üvegtégla képes a fény 80 százalékát átengedni, de a színezetteken is átjut a fény 50-60 százaléka. Kevesen tudják, de egy átlagos vastagságú 8 mm-es üvegfal 60 percig véd a tűz ellen. Erejét mutatja még, hogy a stabilan felrakott üvegfal gyakorlatilag törhetetlen, így akár bejárati ajtó mellett is alkalmazhatjuk az előszoba természetes fénnyel való megvilágításához.
Hő- és hangszigetelő
Kiváló hőszigetelő, amelyet a két felülete közötti légüres térnek köszönhet. Előnyös tulajdonságai közé tartozik még, hogy hangszigetelő felületként is hasznosítható lakóterek elválasztásánál. Különleges használatra készülnek a járófelületek építésére alkalmas darabok, amelyek jellemző tulajdonsága a nagy terheléssel szembeni ellenálló képesség. Az ilyen elemekből épített szerkezet 400 kg/m2 megoszló terhelést bír el.
Külső és belső felületen egyaránt alkalmazható, leginkább ott, ahol statikai szempontból új ablak nyitása már nem lehetséges. Az üvegtéglák által átengedett szórt fény tompítja a falak éles vonalait, finomítja a lakás szigorú építészeti rendjét.
Hova fér el?
Ma már nem kényszerül a tervező sík üvegfalakban gondolkodni, hiszen azok bármilyen görbülettel megépíthetőek. Egyetlen korlát alkalmazásukban, hogy csak válaszfalakat válthatnak ki, tartófalakat nem. A normál üvegtégla 8-as méretű, így a legtöbb válaszfalba pont belesimul.
Felrakásnál vízszintesen és függőlegesen is 6-8 cm-es betonvasakkal kell megerősíteni, lehetőség szerint a betonvasak végeit a falba fúrt lyukakba lazán bevezetve. A betonvas ne érintkezzen közvetlenül az üvegtéglával, mivel a két anyag hőtágulása eltérő, ezt rugalmas kötőrész alkalmazásával biztosíthatjuk.
Binárió rendszer: műanyag hálórendszer, melybe beépítve az üvegtéglákat nincs szükség fugázásra, mert a közöket a háromféle színben kapható (fehér, szürke, fekete) műanyag fedi le. Nemcsak meggyorsítja az építést, hanem az ívelt falaknál a külső és belső íven egyaránt egy cm-es távolságot biztosít az üvegtéglák között.
Wallkit rendszer: itt a műanyagot keményfa pótolja. Ennél a módszernél már habarcsra sincs szükség, mert fakeret tartja össze a téglákat. A kőműves munka nélkül építhető falakat térelválasztóként használják.