Termék blogok
Üvegtégla trendek
Az aktuális házépítési és házfelújítási irányzatot nézve egyértelmű, hogy újra nagy kereslet van az üvegtégla iránt. Az újonnan épülő házak legtöbbjében alkalmazzák, de látjuk, hogy a lakásfelújítások során is egyre nagyobb szerepet kap. A belsőépítészek is nagyon szeretik, hiszen a sajátos fénytörésnek köszönhetően egészen különleges hatások is kialakíthatók a gondosan megválasztott üvegtégla felületek segítségével.
Ma már többféle méretben is gyártják (bár a leggyakoribb még mindig a klasszikus 19×19×8 cm forma), így tényleg csak a tervező dizájner fantáziája szab határt annak, hogy a legkülönfélébb formákat, hullámvonalakat illetve fényjátékokat is létrehozzuk vele.
A varázslatos színvilággal, a különböző mértékű áttetszőséggel és a változatos mintázatokkal játszva fantasztikus látványt érhetünk el! Jól megtervezett mesterséges világítással kombinálva pedig exkluzív, egyedi és intim hangulatú tereket is létre lehet hozni - főleg a színes téglák segítségével, hiszen manapság már az egyszínű fehér üvegtéglák mellett színes társaik közül is válogathatunk elképzeléseinknek megfelelően.
Ha most építjük vagy tervezzük álmaink otthonát, gondolkozhatunk a külső, határoló falakban elhelyezett, színes üvegtégla-elemekben is
A fény fontossága a lakásba
Az üvegtéglán átszűrődő fény úgy törik meg, hogy a belső tér varázslatos hangulatot kap, káprázatos fényjátékkal kombinálva. Modern otthonérzetet kölcsönöz. A terek határait tompítják az üvegtéglafalak, szuggesztív atmoszférát kölcsönöznek a helységnek.
Képzeljünk el egy lila, kék, vagy ametiszt színekkel kombinált üvegtéglafalat!
Határtalan dekorációs lehetőség. A színvilág természetesen sokkal szélesebb: tintakék, azúr, türkiz, szürke, sötétrózsaszín, halványzöld, mélyvörös, királykék, fűzöld, bronz, okkersárga, vörös. Formavilága számtalan lehetőséget rejt; kaphatók natúr, sima, hullámos csíkos, kockás, átlátszó, diagonál üvegtéglák is.
Különösen a fürdőszobákban vonzó ez, mert beereszti a fényt, optikailag mégis szeparál.
A fényhatás mellett a négyzethálós rendszer előnye, hogy sokféleképpen variálható, határtalan kreatív megoldásokra, formai játékra is lehetőséget ad. A 19´19´8 cm standard méretű üvegtégla elemek kombinációjával a fürdőszobától eljuthatunk a külső egybefüggő homlokzatokig.
Hova használhatunk üvegtéglát? Az ötletek tárháza kifogyhatatlan
Beépítési lehetőségek
Az üvegtéglákat általában a hagyományos falakhoz hasonlóan szokás beépíteni . A hálósan egymásra falazott üvegtéglákat vízszintesen és függőlegesen is 6-8 mm-es betonvasakkal megerősítve kell beépíteni, hogy a fal kellő szilárdságú legyen. Ez különösen a nagyobb felületű üvegfalaknál fontos. A téglákat betonhabarcsba kell ágyazni, a fugákat pedig kissé az üvegtéglák széle alá dolgozva célszerű kialakítani, hogy az áttetsző elemeket közrefogó "habarcsrács" szabályos és határozott kontúrú legyen.
Habarccsal épített üvegfal
Ilyen fényáteresztő üvegfalakat főként olyan helységek közé érdemes beépíteni, ahol valamelyik helyiség kellően világos, s ennek fényét a másik helyiségben is "kamatoztatni" szeretnénk. Például konyha és előszoba válaszfalnál, vagy két lakószoba közötti falnál, ha a lakóhelyiségek közül csak az egyiknek van ablaka. Háló- és fürdőszoba közötti válaszfalba építve is dekoratív és hasznos lehet az üvegtéglákból kialakított fényáteresztő fal (címkép), még akkor is ha annak csak egy része lesz üvegből.
Az esetek többségében az üvegfal kialakítását a régi válaszfal részbeni, vagy teljes lebontásával kell kezdeni. Ezt lehetőleg bízzuk kőművesre. Nagyobb falfelület lebontásakor szükség lehet támoszlopok, illetve áthidaló gerendák beépítésére is. A nyílást mindig akkorára válasszuk, hogy az üvegtéglák között szükséges legalább 10 mm-nyi fugaközökről se felejtkezzünk el. Az üvegfal lehet padlótól a mennyezetig érő, vagy ablakszerűen kialakított is. A fal bontását mindig e szempontok figyelembevételével végezzük, vagy végeztessük el.
Farámás üvegtégla falak
Az üvegtéglákból azonban fakeretbe foglalva is kialakíthatunk dekoratív falrészeket. Az üvegtégláknak ebben az esetben pontosan kialakított masszív lécrácsot szokás készíteni. Az üvegtéglákat az előre kimart horonyba ragasztott résszigetelő idomok, vagy vékony falécek rögzítik a helyükre. Az ilyen üvegfalakat általában utólagosan kialakított térelválasztók esetében célszerű elkészíteni, mert ezzel mentesülünk a számottevő piszokkal, felfordulással járó kőműves munkáktól.
Dekoratív üvegtégla falakat kőművesmunka nélkül is készíthetünk. Az ilyen falak általában térelválasztóként funkcionálnak, ennek megfelelően a keretüket is ehhez igazodóan kell kialakítanunk. Az üvegtéglákat magába foglaló faráma alapanyaga 25-30x100 mm-es sűrű erezetű keményfa. Az ilyen rámák anyag- és munkaigényesek, mert minden egyes üvegtéglát a farácsba utólag "szakálas", azaz horonyba üthető tömör gumiból készült résszigetelő idommal kell rögzítenünk. A rámák 2-3 üvegtégla szélességűek lehetnek, ebből adódóan a nagyobb felületű falat tartóoszlopokkal megerősítve kell a padlóra és a mennyezethez erősítenünk.
Térelválasztás a fény kizárása nélkül
Egy szoba vagy annál sokkal több? Iroda, hálószoba, nappali, esetleg gardrób? Egy ötletes térelválasztóval új funkciókat kaphat a tér, de akár a lakás stílusához is hozzájárulhat egy-egy térelválasztó.
Ha szükség lenne egy kis fényre, és csak részben szeretnéd elválasztani a teret, akkor idilli megoldás lehet az üveg térelválasztó.
Az utóbbi évtizedben az üvegtégla megjelent a belsőépítészetben; a beltéri térformálás jeles eszköze lett. Az üvegtégla, mint belsőépítészeti kiegészítő alkalmas egyszerű polctartókon, fülkéken, a néhányelemes nyíláskitöltéseken túl a teljes határoló fal kiépítésére is.
Az utóbbi az, ami képes megfogni a figyelmet, és kellemes belsőt képes kölcsönözni a lakásban, irodában, vagy éppen csak egy paravánfalként a környezetünkben.
Színes és sokoldalúan felhasználható: az üvegtégla
Sokoldalú felhasználhatósága lehetővé teszi, hogy falazóelemként, térelválasztóként és dekorációs elemként is beépíthető legyen akár fürdőszobába vagy konyhába is. Kedvező tulajdonságai mint a magas fényáteresztő, a jó hőszigetelő képesség, a terhelhetőség és tartósság miatt egyre több helyen alkalmazzuk.
Áttetsző, vagy többféle színben - belül festett intenzív színekkel, vagy teljes anyagában színezett - különböző mintával és felülettel - normál, matt, homokfúvott - kivitelben választhatók. A különböző színekkel és felületekkel, mintázatokkal számos egyedi megoldás alakítható ki, mellyel rendkívül látványossá tehetjük lakásunkat, rendelőnket, üzletünket, irodánkat.
Fürdőszobai felhasználása is gyakori térelválasztásra, zuhanyfülkék leválasztására használható és nem kell a ráfröccsenő víz miatt sem aggódni. Kiegészítő elemek is rendelhetők, mint például sarokelemek, fél-elem, nyitható keret, vagy járdaüveg. Az üvegtégla beépítéséhez kapható távtartókereszt, ragasztó, fugázóanyag is.
Az általunk forgalmazott üvegtéglák mindegyike megbízható gyártótól származik, ahol a magas színvonalú gyártási technológia, ellenőrzött és a tartósan jó minőség valamint a kedvező ár/érték arány minden esetben jellemző.
A színes üvegtégla előnyei
Mivel ez a szilárd építőanyag az üvegtégla üvegből készül, ezért nyilvánvaló, hogy a fényáteresztő képessége hasznossá teszi fallal elzárt terek természetes fénnyel való megvilágításában. Az üvegtégla fal fényáteresztő képessége a stabilitással párosul, ezért alkalmas (nem teherhordó) tömör falazatok kiváltására. Az már kevésbé közismert, hogy a színezett üvegtéglák a napfény átengedésén túl színnel is telítik azt a helységet ahova beépítjük!
Különös fény megfesti a környező falak burkolatát, hangulatot teremt, ezért kiválóan alkalmas a színes üvegtégla, fürdőszoba falak egy részének kiváltására.
Amelyik helységben az a cél, hogy minél több fény jusson be, oda inkább az áttetsző üvegtéglák valók.
Az áttetsző üvegtégla a természetes napfény akár 80%-át is átengedi, ezért ablakok helyettesítésére kiválóan alkalmas.
Különösen ott lehet ez az üvegtégla tulajdonság fontos, ahol a szomszédos épület felé néző ablakot nem engedélyezik. A helyettesítő bevilágító megoldja a szomszéd vitákat, biztosítja az éltető fény bejutását házunk zugos szegleteibe is.
Ablak helyett üvegtégla, mégis nyitható!
A nyitható üvegtégla ablakkeret beépítése akkor javasolt, ha a helyiség nem rendelkezik hagyományos ablakkal, vagy ha mégis, akkor, az nem nyitható. Ahol nincs ablak, ott nincs természetes fény sem, annak bejuttatása megoldható üvegtéglával, a szellőzés pedig a nyitható ablakkerettel.
A keret vastagsága 1,5 cm. Az üvegtégla falak általában 0,2 cm és 1 cm távtartással kerülnek beépítésre, ezért érdemes az üvegtégla fal sarkába, szélébe építeni a bukó ablakkeretet, így elkerülhető, hogy a beépítéskor a nyitható ablakkeret látványosan eltolja a sort.
A keret nyitási lehetősége 90°, ami megfelelő szellőzést biztosít bármekkora helyiség számára, fontos kiemelni, hogy nem rendelkezik szigeteléssel.
Az üvegtégla nyitható ablakkeret 3 méretben kapható:
1 üvegtégla befogadására alkalmas,
2 üvegtégla befogadására alkalmas, és
4 üvegtégla befogadására alkalmas.
A 2 üvegtégla befogadására alkalmas keretet csak függőlegesen szabad beépíteni, ellenkező esetben nem fog működni.
A nyitható üvegtégla ablakkeret beépítése:
Fektessük a keretet sima felületre. Vegyük le a belső keret levehető végét. Tegyük az üvegtéglákat a keretbe, kettő vagy négy üvegtégla esetén használjunk fa távtartókat az üvegtéglák között. A kialakult réseket öntsük ki cementes habarccsal. Csatoljuk hozzá a fogantyút azáltal, hogy felemeljük a fémsávokat, amik a keret nyitható részének az oldalán helyezkedtek el.
A keret beszerelése előtt szereljük be a fogantyút, mert így elkerülhetjük annak későbbi elmozdulását.
Miután a habarcs megkötött, építsük be a falba a bukó ablakkeretet. A zár felül legyen, hogy megakadályozzuk a vízbeszivárgásokat.
A beépítő keret külső keretvastagsága 1,5cm mindegyik oldalon, ezért az üvegtégla fal építésénél ezt figyelembe kell venni.
Építési tanácsok üvegtéglafalhoz
Az üvegtéglából kialakított fal nem teherhordó, súlyát a téglák közti vasbetonszerkezet hordja. Függőleges üvegtéglafal készítéséhez két vezetőlécet kell elhelyezni vízszintesen az alapra. A lécek a fal nyomvonalát követik, egymástól 8 cm távolságban. Ehhez kapcsolva elhelyezzük, a függőleges vezetőket is.
A vízszintes lécek közé csúsztató rétegnek 1 réteg bitumenes csupaszlemezt helyezünk, az alap és a panel együtt dolgozását elkerülendő. A hosszirányú hőtágulás felvétele érdekében az oldalsó felületre (amelyhez a falunk csatlakozni fog) 1 cm vastag expandált rugalmas anyagot építünk be. A vezetőlécet habarccsal kitöltjük, és elhelyezzük az első sor téglát, távtartó segítségével, egyenletes hézagokkal. Ezekben futnak majd a 6 mm vastag rozsdamentes huzalok, melyeket a hézagkiöntő betonba helyezünk. A függőleges hézagok kiöntése után elhelyezzük a vízszintes acélhuzalokat. Acélhuzalok kerülnek, minden függőleges és vízszintes fugába, ügyelve arra, hogy ne érjenek az üvegtéglákhoz.
Az utolsó sor elhelyezése előtt fent is be kell építeni egy rugalmas expandált réteget, úgy, mint a függőleges részen, majd behelyezzük az utolsó sor elemeit. Eltávolítjuk a távtartókat, majd a fugákat kifugázzuk.
Üvegtégla a belsőépítészet részenként
Nagy divatja van az üvegtéglának, az újonnan épülő házak szinte mindegyikében alkalmazzák, de a lakásfelújítások során is egyre nagyobb szerepet kap, különösen olyan helyeken, ahol a lakás elrendezése miatt kisebb-nagyobb terek egyáltalán nem kapnak természetes fényt. Az ablaktalan fürdőszobák, közlekedők vagy galériák megvilágítására különösen jó megoldás az üvegtégla.
A belsőépítészet az üvegtéglát a praktikusságán kívül azért is kedveli, mert a sajátos fénytörésnek köszönhetően különleges varázsa van a jól megtervezett üvegtégla felületeknek. Sokféle méretben (a leggyakoribb a 19×19×8 cm-es) gyártják, s a legkülönfélébb formákat, hullámvonalakat is kialakíthatjuk vele. A végtelen színvilággal, a különböző mértékű áttetszőséggel és a változatos mintázatokkal különleges látvány alakítható ki, ami tovább fokozható a jól megtervezett megvilágítással is amit különösen a színes tégláknál célszerű alkalmazni.
Az üvegtégla jól alkalmazható beépített bútoroknál is, bárpultok, középre állított konyhapultok dekoratív eleme lehet ez a borítás. Erre a célra általában a kevésbé fényáteresztő üvegtéglákat használják.
A sokszínű üvegtégla
A fehér színű üvegtéglák a fény közel 80%-át engedik át, ezért ablakok helyettesítésére abszolút alkalmasak. Nagy előnye, hogy ha utólag szeretnénk valahová beépíteni, építési engedély kérése nélkül is megtehető.
Hőszigetelés szempontjából fontos különböztetnünk azokat a változatokat, amelyek közvetlenül használhatók külső térrel való érintkezésre is, és amelyek csak benti tereink térelválasztására alkalmasak. Az előbbi esetén ugyanis a páralecsapódásra és a penészgombák elleni védekezésre is gondolni kell. Érdemesebb ilyen esetekhez a feljavított hőszigeteléssel rendelkező üvegtéglákat választani, amelyek drágábbak, de hosszú távon kifizetődőbbek.
Az üvegtégla viszont nem alkalmas teherhordó falazat kialakítására, beépítéséhez emiatt áthidalóra van szükség, pont úgy, ahogy egy ablak vagy ajtó beépítésénél.
A üvegtégla fal stabilitását a téglasorok közé elhelyezett betonvas biztosítja, ami beleköt az erre a célra ajánlott, speciális ragasztóhabarcsba. Egy négyzetméternél nagyobb felület esetén vasalatot is érdemes elhelyezni a rendszerbe. Van olyan megoldás, amelynél műanyag profilokba, mint egy sínbe helyezhetők be a téglák. Ez jelentősen megkönnyíti az üvegtéglák síkba rakását, illetve az egyenletes kiosztást.
Falak helyett üvegtéglával
Ha szükség lenne egy kis fényre, és csak részben szeretnéd elválasztani a teret, akkor ideális megoldás lehet az üvegtégla térelválasztó. A széles választéknak köszönhetően nem jelent problémát, hogy a lakás színeihez igazodva választunk egyedi és modern dizájnt.
Nem mindennapi színes üvegtéglákat is választhatunk otthonunk belsejébe, miközben a privát teret biztosítjuk. Így egyszerre engedjük be a fényt és páratlan színes fényjátékot adunk a térnek.
Az üvegtégla, mint térelválasztó viszont nem csak falként funkcionálhat egy hálószobában, nappaliban vagy akár a konyhában. Ha igazán exkluzív és akár fénnyel megvilágítható konyhai vagy bárpultra vágyunk, akkor ennek megvalósításához is tökéletes választás lesz az üvegtégla.
A széles szín- méret és dizájnválasztéknak köszönhetően a lehetőségeknek csak a képzeletünk szab határt.
Üvegtégla a fürdőszobában
Az áttetsző üvegtéglák a zárt falakat megnyitják a fények előtt, így modern dizájnnal természetes világosságba borulhat az ablaktalan fürdőszoba is. Míg a külvilágot elzárja, a világosságot viszont beereszti a kád mögötti üvegtéglafal, miközben látványos külsőt adunk fürdőszobánknak.
Célszerű ha az épített zuhanyzó egyik falát üvegtéglával határoljuk el, ezáltal kívülről is látható, hogy foglalt-e a kabin.
A tusolónak a másik helyiségtől elválasztó falát is helyettesíthetjük üvegtéglával, ekkor azonban olyan típust válasszunk, amelyen csak a fény jut át, illetéktelen tekintetek nem.
Szerencsére az üvegtégla gyártók is felismerték az igényt, hogy érdemes színesíteni az üvegkockákat, ezáltal vidámságot csempészve a víztiszta téglák közé, így egyre növekvő kínálatból tudunk választani a színes üvegtéglák körében is, hogy igazán egyedi és modern fürdőszobát alakíthassunk ki.
Üvegtégla a házon kívül
Sok olyan lehetőség rejlik körülöttünk, amit megszokásból, vagy szabálykövetésből egyszerűen nem veszünk észre. Megszoktuk, hogy adott dolgokat csak bizonyos helyeken használunk, és már nem is gondolkodunk abban, hol lehetne még helyük.
Pontosan ilyen az üvegtégla is, amit mindenki egyértelműen a fürdőszobához kapcsol. Lehet belőle kisebb ablak, zuhanykabin vagy térelválasztó, de a kád oldalának már kevesebben használják fel, pedig erre is alkalmas lenne. Ráadásul nem is kell megmaradni egyetlen helyiségnél vele, sőt még csak a házon belül sem!
Nem csak a lakásban használhatóak az üreges üvegtestek. A kerti utat ugyanúgy feldobják a színes téglák, mint a lakást, és persze nem árt nekik, ha sétál rajtuk. Sőt, akár a terasz padlójába is beépítheti őket üvegfelületet, és világítással gazdagíthatja a terasz hangulatát.
Fényt a virágoknak
Az üvegtégla felhasználási lehetőségeinek, csak a képzeletünk és kreativitásunk szab határt. A kertben való felhasználási lehetőségek közül szeretnénk párat bemutatni.
Mindenki szereti a hangulatos meleg fényeket és megvilágítást a kertben, ami még otthonosabbá varázsolja az esti hangulatot. Az üvegtégla ebben is tökéletes választás, ha igazán különleges éjszakai fényforrást szeretnénk.
De akár arra is megoldást nyújthat az üvegtégla, ha a kert egy részében szeretnénk egy világos, de privát részt kialakítani, akár egy kerti zuhanyzó vagy egy kiülő részére. Arról nem is beszélve, hogy így az „elzárt” rész továbbra is fényhez jut, így a virágoknak sem szükséges új helyet keresnünk, esetleg megválni tőlük, hiszen továbbra is fényárba részesülhetnek az üvegtéglafal bármely oldalán.
Üvegtégla ötletek a lakásba
Az üvegtégla egy nagyon praktikus találmány, ráadásul az ára is jó. Egyrészt különleges megjelenést biztosít, színes kivitelben is kapható, lehet teljesen átlátszó, vagy tejüveg, másrészt átengedi a fényt, így akár elsőre megoldhatatlannak tűnő gondokat is orvosolni lehet vele – ilyen például a hálófülke kérdése is.
A nappaliban kialakított alvóhely szeparálása sohasem egyszerű, hiszen egy falakkal szigorúan leválasztott apró fülke könnyen szűkös érzetet kelt. Az üvegtéglából készült fal azonban más, főleg, ha nem rakja egészen a plafonig. A végeredmény: tér leválasztva, a fény mégis szabadon jár, és a hálóhely intimitása sem sérül.
A különleges megjelenésnek hála az üvegtégla a konyhában is használható, például a munkalapot tartó pult gyanánt. Amerikai konyhás megoldásnál ráadásul a konyha felől kerülhet elé szekrény, így csak a nappali irányából látható. Ha még világítást is tesz mögé, akkor a hatás elképesztően látványos lesz
A lépcső lejáró falát is megépítheti ebből az anyagból, amivel érdekes szín- és fényjátékot tehet hozzá a szoba hangulatához. De olyan helyeken is lehet belőle ablak, ahol fénynek ugyan szeretne szabad utat adni, a kíváncsi tekinteteknek azonban nem.
Még mindig a lakáson belül maradva: az üvegtégla dísztárgy is lehet. A belseje üreges, így óvatosan megfúrva kerülhet bele égő, így akár lámpaként is funkcionálhat. Ezt azután festheti, írhat rá üvegfestékkel, de a színezett téglákkal a hangulatvilágítást is nagyon jól meg lehet oldani, ráadásul mindezt egyedi formában.
Kíváncsi tekintetek helyett, csak a fényt engedje be az otthonába az üvegtégla segítségével
Korábban az ablakokat helyettesítette egy-egy üvegtégla fal, manapság viszont már szinte művészetté nőtte ki magát az üvegtégla külső falba építése.
Ez remek lehetőséget biztosít a természetes fény beengedésére, akár a hagyományos nyílászárónál jóval nagyobb felületen is, sőt még a hőszigetelésben is segíthet.
Sokféle típusból válogathatsz lakásfelújítás, építkezés során, amik amellett, hogy színesek, eltérő méretűek és igazán gazdag fényárral borítják be a lakásod, még akár betörés biztosak is lehetnek! A speciális típusokkal pedig a hőszigetelésről is gondoskodhatsz.
Az üvegtéglák alkalmazásának szinte csak a képzeleted szab határt! A belső terek díszítésére és különlegessé tételére is tökéletes választás lakásfelújításkor, építkezéskor. Használhatod térelválasztóként, boltozatok vagy kupolák kialakításához, sőt még járófelületekhez is.
Sokféle színben kapható, változatos üvegtéglákkal bármely helyiséget fel lehet dobni a lakásban! Alkalmazd a zuhanyfülkénél, a konyhapulthoz vagy egyedi térelválasztó megoldásként!
Gondold át és tervezd meg hova kerül majd az üvegtégla. Figyelj arra, hogy a külső falaknál mindenképp a hőszigetelt típust érdemes választani. A belső tereknél pedig legyél kreatív és ereszd szabadjára a fantáziád, no meg persze a fényt!
Ha bizonytalan vagy az üvegtégla felhasználásában, szakmai segítséget nyújtunk.
Ismerje meg az üvegtégla számtalan előnyét!
Az üvegtéglákból készült fal fényáteresztő képessége a téglafal stabilitásával párosul. Az üvegtégla felületén átszűrődő fény barátságos, otthonos hangulatot kölcsönöz a lakás bármely helyiségének. Változatos formában és színben kaphatók, így felhasználási területük is szerteágazó.
A színtelen üvegtégla képes a fény 80 százalékát átengedni, de a színezetteken is átjut a fény 50-60 százaléka. Kevesen tudják, de egy átlagos vastagságú 8 mm-es üvegfal 60 percig véd a tűz ellen. Erejét mutatja még, hogy a stabilan felrakott üvegfal gyakorlatilag törhetetlen, így akár bejárati ajtó mellett is alkalmazhatjuk az előszoba természetes fénnyel való megvilágításához.
Hő- és hangszigetelő
Kiváló hőszigetelő, amelyet a két felülete közötti légüres térnek köszönhet. Előnyös tulajdonságai közé tartozik még, hogy hangszigetelő felületként is hasznosítható lakóterek elválasztásánál. Különleges használatra készülnek a járófelületek építésére alkalmas darabok, amelyek jellemző tulajdonsága a nagy terheléssel szembeni ellenálló képesség. Az ilyen elemekből épített szerkezet 400 kg/m2 megoszló terhelést bír el.
Külső és belső felületen egyaránt alkalmazható, leginkább ott, ahol statikai szempontból új ablak nyitása már nem lehetséges. Az üvegtéglák által átengedett szórt fény tompítja a falak éles vonalait, finomítja a lakás szigorú építészeti rendjét.
Hova fér el?
Ma már nem kényszerül a tervező sík üvegfalakban gondolkodni, hiszen azok bármilyen görbülettel megépíthetőek. Egyetlen korlát alkalmazásukban, hogy csak válaszfalakat válthatnak ki, tartófalakat nem. A normál üvegtégla 8-as méretű, így a legtöbb válaszfalba pont belesimul.
Felrakásnál vízszintesen és függőlegesen is 6-8 cm-es betonvasakkal kell megerősíteni, lehetőség szerint a betonvasak végeit a falba fúrt lyukakba lazán bevezetve. A betonvas ne érintkezzen közvetlenül az üvegtéglával, mivel a két anyag hőtágulása eltérő, ezt rugalmas kötőrész alkalmazásával biztosíthatjuk.
Binárió rendszer: műanyag hálórendszer, melybe beépítve az üvegtéglákat nincs szükség fugázásra, mert a közöket a háromféle színben kapható (fehér, szürke, fekete) műanyag fedi le. Nemcsak meggyorsítja az építést, hanem az ívelt falaknál a külső és belső íven egyaránt egy cm-es távolságot biztosít az üvegtéglák között.
Wallkit rendszer: itt a műanyagot keményfa pótolja. Ennél a módszernél már habarcsra sincs szükség, mert fakeret tartja össze a téglákat. A kőműves munka nélkül építhető falakat térelválasztóként használják.
AZ ÜVEGTÉGLA MINT DÍSZÍTŐ ELEM
Az üvegtégla rakási mintáinak lehetősége jóval túlmutat a hagyományos hálós rakási módtól. (függőleges és vízszintes üvegtégla sorok). Mivel számos méretű és alakú üvegtéglát lehet beszerezni, így az üvegtégla minták lehetőségei megsokszorozódnak.
Hagyományosan a kocka alakú üvegtéglával egyenes nyomvonalon, vízszintes és függőleges sorokba rendezve rakhatunk üvegtéglát. Rendelkezésre állnak az eleve ívelt felületű üvegtéglák, de ezek nélkül pusztán az üvegtégla fugák méreteinek változtatásával is elérhetjük az íves üvegtégla rakási módot.
Az üvegtéglákat nem hálós rakással, hanem téglakötésben is rakhatjuk. Az így kialakuló lépcsős hatás egészen lenyűgöző látványt biztosít. Különféle méretű üvegtéglákat is összeépíthetünk egy felületre, egy kissé megbolondítva az üvegtégla egyhangúságát
NEM CSAK DEKORÁCIÓ!
FUNKCIONÁLIS MEGOLDÁSOK ÜVEGTÉGLÁVAL
Az üvegtégla nem alkalmas teherhordó falazatok kiváltására, vagyis az üvegtégla beépítése hasonlóan kell történjen, mint egy nyílászáró, azaz a rá nehezedő súlyt megfelelően méretezett áthidalóval ki kell váltani. Kisebb díszítő jelleggel beépített üvegtégla esetén mérlegelni kell a ránehezedő súly mértékét és a környező falazat átboltozódási képességét, így pár darab üvegtéglát gond nélkül bárhova beépíthetünk.
Terhelhetőségen kívül az üvegtégla stabilitásának megtartása érdekében számos lépést meg kell tenni üvegtégla építése közben. Merevítésnek a vízszintes és függőleges sorokba Ø 6 mm-es ROZSDAMENTES merevítő acélrudakat kell beépíteni! Ezenkívül figyelemmel kell lenni egy üvegtégla fal méretezésének határaira is, amely egybefüggő területben 15m2, magasságban 6m, vízszintesen 7,5m. Ezeket meghaladó üvegtégla fal méretek esetén dilatációt kell beépíteni az üvegtégla táblák közé.
Az üvegtégla fuga távolságának a méretekkel arányosan növekedniük kell. Míg belső térben akár 3mm-es fugatávolság is elegendő, addig külső tér jelentősebb hő tágulás miatt, 1cm fugatávolságot kell beiktatni.
Legelterjedtebb üvegtégla beépítési módszere az üvegtégla falazás. Üvegtégla falazat habarcsszüksége: 25/kg/3,5m2 távolságtartó (1cm) fugakereszt igény 1,25 szerese az üvegtégla mennyiségének. Fuga feltöltés készülhet az üvegtégla falazó habarcsból, ami szemcsésebb jelleget fog adni. Vagy széles fugázót is lehet alkalmazni, ami teljesen sima, repedésmentes, és akár színes fuga felületet is biztosít
Ez a különleges építőanyag immár több mint százéves múltra tekinthet vissza. Feltalálása és első piaci bevezetése az Egyesült Államokban élt Thaddeus Hyatt gyáriparos vállalkozó nevéhez köthető, aki vagyonát vasból és üvegből épített boltozatok gyártásával alapozta meg.
Hyatt ötletét a XX. század folyamán többen is továbbfejlesztették, és az üvegtégla az egész világon népszerű lett. Ahogy az üveggyártás fejlődött, úgy lett egyre szélesebb körű az üvegtéglák felhasználási területe. Eleinte főleg ipari létesítményekben biztosította, hogy minél több természetes fényt lehessen beengedni, majd a lakóotthonokban is megjelent, ahol főként térelválasztóként használták. A 19x19x8 centiméteres szabványméret oka, hogy így az 1 centiméteres fugázással együtt a beépített darabok pont 20 centiméteresek, amivel könnyű tervezni.
Mikor és hol érdemes üvegtéglát használni?
Az üvegtégla alapvető tulajdonsága a fényáteresztő képessége. Ezzel lehet variálni attól függően, hogy mennyi fényt szeretnénk átengedni. A teljesen sima és áttetsző darabok a fénynek mintegy 80 százalékát bocsátják ár, míg a színezett vagy a homokfúvott típusok kb. 50-60 százalékát.
Különösen olyan helyeken javasoljuk, ahol egyes terek egyáltalán nem kapnak természetes fényt. Például ablaktalan fürdőszobák, közlekedők vagy galériák megvilágítására nagyszerű választás.
Az üvegtégla lesz a megoldás akkor is, ha például a házunkban olyan a szomszéd felé eső fal, ahová tilos ablakot beépíteni. Üvegtéglák segítségével viszont az ilyen falfelületeken is biztosítható a természetes fény.
Az üvegtégla jól alkalmazható beépített bútoroknál is, bárpultok vagy középre állított konyhapultok dekoratív díszítőelemeként. Ilyen célra a kevésbé fényáteresztő típusokat érdemes választani.
A színes üvegek vibráló játéka a templomok üvegablakainak hatásához mérhető, így exkluzív hangulatú belső tereket alakíthatunk ki alkalmazásukkal. A varázslatos színvilággal, a különböző mértékű áttetszőséggel és a változatos mintázatokkal játszva fantasztikus látvány érhető el a lakásban.
Alkalmas egyenes vagy íves falnak, ablaknak, járófelületnek, bevilágítónak, kupolának. Használhatjuk a zuhanyzónál, vagy hálószobák esetén a nappalitól elválasztó falként.
Ha kreatívan állunk az üvegtégla beépítés témájához, akkor a lakás bármely területén alkalmazhatunk üvegtéglát. Helyettesíthetjük a zárt, tömör, fényt nem áteresztő falakat, de térelválasztásra és díszítő motívumok készítésére is használhatjuk.
Mit kell tudni az üvegtéglákról?
Maguk az egyes darabok speciálisan kialakított, üreges formára öntött kvarcüveg féldarabokból készülnek. Anyaguk lehet színezetlen, vagy színezett, az elemek üreges homloklapja pedig gyakran belülről mintázott. Ennek köszönhető a különféle üvegtéglák egyedi jellege.
A préselt üvegidomok lehűlése közben az üvegtéglák belsejében légritka tér alakul ki, amelyet argongázzal töltenek ki. Ennek köszönhetően az üvegtéglák rendkívül jó hőszigetelő és hangszigetelő tulajdonsággal is rendelkezhetnek (40-50 dB).
Hőszigetelés szempontjából fontos tudni, hogy vannak üvegtéglák, amelyek közvetlenül is használhatók külső térrel való érintkezésre, míg mások csak benti tereink térelválasztására alkalmasak. Külső fal esetén ugyanis a páralecsapódásra és a penészgombák elleni védekezésre is ügyelni kell.
Gondolta volna, hogy egy 8 cm vastagságú üvegtéglafal hang- és hőszigetelése nagyjából egy 30 cm vastag normál téglafaléval azonos?
A ma elérhető legfejlettebb energiatakarékos technológia esetén a két üvegtégla elem közé még egy alacsony hővezető képességű üveglapot is elhelyeznek, amivel valójában egy háromrétegű, argongázzal töltött hőszigetelő üvegezéssel egyenértékű HŐSZIGETELŐ ÜVEGTÉGLÁT hoznak létre. Mérésekkel igazolt, hogy ezzel a megoldással az üvegtégla két felületén uralkodó hőhatás átvitele az üvegtégla két oldalán mindkét irányba is drasztikusan csökkenthető.
Ma már sikeres sorozatgyártásban készülnek az U = 1,1 W/m²K hőszigetelő értékkel rendelkező üvegtéglák is, amelyek már passzívházhoz is alkalmazhatóak. Sőt, a SEVES cég legújabb fejlesztése az U = 0,9 W/m²K hőszigetelési értékű üvegtégla, amit kizárólag a formatervezett MENDINI típuscsaládból lehet megrendelni.
Fontos még tudni, hogy a HŐSZIGETELŐ ÜVEGTÉGLÁT kizárólag áttetsző, vagy homokszórt felülettel lehet előállítani, valamint nem használható fémtartalmú (metálkristály) üvegmassza, valamint a savmaratott „szatén” felület sem.
Az üvegtéglák előlapjai simák, oldalai viszont homorúak, és többnyire fehér szemcsés, érdes bevonattal ellátottak. Emiatt a behatoló fény ezen felületekről visszaverődik, a szemcsés bevonat pedig eltakarja a téglákat egymáshoz kapcsoló kötőanyagot, miközben optimális tapadást is biztosít.
Az üvegtéglák mérete általában 19x19x8 cm, ám a gyártók ettől eltérő méretű üvegtéglákat is készítenek. Kaphatók különleges sarokidomok is, amelyekkel a falak véglezárása alakítható ki.
Az üvegtéglák nagy előnye, hogy segítségükkel részben vagy teljesen kiválthatóak a mesterséges fényforrások, és így az elektromos energia költségek is csökkenthetők.
Azt is érdemes tudni, hogy ha utólag szeretnénk valahová beépíteni, akkor ezt építési engedély nélkül megtehetjük.
Az üvegtéglának sokféle felhasználhatósága van fényáteresztő képességével, variálhatóságával, stabil falazatok készíthetőségével, és remek dekorációs hatásával . Egy ház, lakás bármely szegletében helyet kaphat, különösen ott, ahol az üvegtéga fal sajátos fényjátékára is szükség van.
Nyilvánaló, hogy a fényáteresztő képessége hasznossá teszi azoknál a helységeknél, ahol fallal elzárt tereket természetes fénnyel szeretnénk megvilágítani. Az üvegtégla fal fényáteresztő képessége a stabilitással párosul, ezért alkalmas (nem teherhordó) tömör falazatok kiváltására. A színezett üvegtéglák pedig a napfény átengedésén túl színnel is telítik azt a helységet ahova beépítjük.
A színes fény megfesti a környező falak burkolatát, ezért kiválóan alkalmas a színes üvegtégla, fürdőszoba falak és nappalik egy részének kiváltására. Amelyik helységben viszont az a cél, hogy a lehető legtöbb több fény jusson be, oda inkább az áttetsző üvegtéglák valók. Az áttetsző üvegtégla a természetes napfény akár 80%-át is átengedi, ezért ablakok helyettesítésére kiválóan alkalmas.
Különösen ott lehet ez az üvegtégla tulajdonság fontos, ahol a szomszédos épület felé néző ablakot nem engedélyezik. A helyettesítő bevilágító megoldja a fény bejutását házunk eldugott szegleteibe is.
Külső térrel érintkező üvegtégla falak esetén jobb hőszigetelő képességű üvegtéglát kell vásárolni, vagy az egyszerű (nem hőszigetelt) üvegtégla hőszigetelő képességét tovább javíthatjuk dupla üvegtéglafal, köztük légréssel.
Néha szükség lehet arra, hogy az üvegtégla nyitható ablakként is funkcionáljon, például szellőztetés céljából. Ilyen esetre gondolva az üvegtéglával, vagy üvegtéglákkal megegyező méretű nyitható keretet kell beépíteni. A keret belsejét üvegtéglával "töltjük" fel, így az ablak szinte láthatatlanul beleolvad a teljes üvegfalba.
Sokszor az is előfordul, hogy a bejárati ajtó útját állja a természetes fénynek, így az előszoba nem kap kellő megvilágítást. A bejárati ajtókat éppen ezért készítik üveg kiegészítőkkel. Ugyanilyen lehetőség a bejárati ajtók mellé üvegtéglából bevilágítót készíteni. Az üvegtégla fényáteresztő tulajdonsága miatt a tömör bejárati ajtók melletti üvegtégla falak eljuttatják az előszoba sötét terébe a fényt.
Amint látható, az üvegtéglát egyre szélesebb területen lehet majd felhasználni, ahogy a fejlesztők megteszik az újabb forradalmi lépéseket. Ennek következtében pedig egyre népszerűbb a termék, és mind nagyobb szerephez juthat az építőanyagok piacán.
ENERGIA TAKARÉKOS ÜVEGTÉGLA
Tudtad, hogy a hőszigetelő üvegtégla mindkét irányban védelmet nyújt?
Biztosan mindenki ismeri a jelenséget, amikor az üvegen keresztül besüt a nap. A nap melege az üveget átmelegíti, és az üveg mögött is melegebb a levegő. Tehát az épület üvegezése mint egy hőhíd működik, a hideget, vagy a meleget átviszi egyik oldalról a másikra. Tehát a hagyományos, azaz egyetlen belső kamrával rendelkező üvegtéglán az ENERGIA átvándorol.
Tapasztaljuk, hogy a kétrétegű ablaknál a napsugárzás hőhatása már csökken, a háromrétegű és argongázzal töltött (az úgynevezett hőszigetelő üvegezésű) ablakoknál pedig rendkívül lecsökkenthető. Tehát a külső hőhatás következtében a belső tér nem melegszik fel, valamint a fűtött belső tér a külső hideg felé pedig nem hűl le.
A SEVES üvegtégla gyártó vállalat ezt a tapasztalatot ismerte fel és gondos kísérletezéssel megalkotta a híressé vált HI-TECH termékét, a háromrétegű és argongázzal töltött ENERGIA TAKARÉKOS ÜVEGTÉGLÁT, amit Magyarországon egyszerűen csak HŐSZIGETELŐ ÜVEGTÉGLÁNAK szoktunk nevezni.
A szabványos „normál” üvegtégla egy üreges üvegtermék, aminek az üregét levegő tölti ki. Ezeknek az üvegtégláknak az energia szigetelő képessége (U-értéke) mintegy 3,0 W/m²K értékű.
Az energia-takarékos technológia lényege az, hogy a két fél-üvegtégla elemek közé egy alacsony hővezető képességű üveglapot helyezünk el és így egy kétkamrás rendszert hozunk létre, majd a keletkezett üregeket argongázzal töltik fel.
Tehát létrehozunk egy háromrétegű és argongázzal töltött hőszigetelő üvegezéssel egyenértékű HŐSZIGETELŐ ÜVEGTÉGLÁT.
Mérésekkel igazolt tény, hogy az üvegtégla két felületén uralkodó hőhatás átvitele az üvegtégla két oldalán mindkét irányba erőteljesen csökkenthető.
A sikeres sorozatgyártás első típusa a U = 1,5 W/m²K értékű energia védelmet nyújtó üvegtégla volt, amit követett a U = 1,1 W/m²K hőszigetelő értékkel rendelkező típus, ami már passzívházhoz alkalmazható értékű.
Újabban gyártanak már U = 0,9 W/m²K hőszigetelő értékű üvegtéglát is, amit kizárólag a formatervezett MENDINI típuscsaládból lehet megrendelni.
Fontos még tudni, hogy az ENERGIA TAKARÉKOS ÜVEGTÉGLÁT csak áttetsző, vagy homokszórt felülettel lehet előállítani, valamint nem használható fémtartalmú (metálkristály üvegmassza) üvegmassza, valamint a savmaratott „szatén” felület sem.
Az ENERGIA TAKARÉKOS ÜVEGTÉGLA minőségi tanúsítványai és az építőipari megfelelőségi nyilatkozatok letölthetők a SEVES honlapjáról, a magyar nyelvű dokumentumok ellenjegyzésére az Insider Design Kft. jogosult.
Kapcsolat:
Ernst Zoltán 06-70-252-1411
(A dilatációs szalag és a rozsdamentes merevítő acélbetétek szerepe.)
Amikor olyan üvegtégla szerkezetet építünk, ahol több üvegtégla helyezkedik el egymás mellett és felett, két fontos tényezőre nagyon figyeljünk oda.
Az egyik, hogy a megépített üvegtégla szerkezet stabilan kapcsolódjon a meglévő épület szerkezethez. Tömör téglafalba, betonba egyszerűen a befúrt furatokban kell gyorsragasztóval rögzíteni a rozsdamentes merevtő acélrudakat. Ha a falazat lyukacsos tégla, vagy pl. vályogfal, akkor cementhabarcsból (betonból) kell készíteni egy alul és oldalt befoglaló keretet. (Lásd a mellékelt rajzon is!)
Ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az üvegtégla falak fölött minden esetben kell ÁTHIDALÓ-nak lennie! Az üvegtégla fal nem teherhordó szerkezet!
A másik fontos szempont, hogy maga az épület szerkezet (épített keret) és az üvegtégla fal közé egy dilatációs szalagot kell behelyezni. Ennek az a feladata, hogy a két egymástól eltérő hőtágulási együtthatóval rendelkező anyagfajtából épített szerkezet között biztosítsa a dilatációs mozgást.
Javasoljuk, hogy mindig kérje ki szakember segítségét!!!
Vannak olyan építészeti megoldások, szükségszerűségek, amikor egy minta nélküli átlátszó üvegtégla, vagy egy mintázattal ellátott áttetsző üvegtégla alkalmazása, beépítése nem tűnik a legmegfelelőbb megoldásnak.
Egyrészt sok embert zavar az, ha látható, mi történik az üvegtégla fal mögött, de sok esetben az építési szabályozás is olyan, hogy előírja a nem áttetsző-átlátható üvegtéglák alkalmazását.
Mely üvegtéglák ezek és milyen megoldások vannak?
Azt elöljáróban tudni kell, hogy az üvegtéglákon látható mintázat az üvegtégla belső felületén van kiképezve, amikor kipréselik az adott mintázattal a fél üvegtégla elemeket. Ez azért nagyon előnyös megoldás, mert az üvegtégla külső felülete sima és fényes marad, nehezebben piszkolódik és a beépítés során rátapadó ragasztó habarcs anyagot könnyel el lehet távolítani az üvegtégla fényes felületéről.
A belső felületen sűrű tűszúrásszerű mintázattal rendelkező üvegtégla a „SAMBA” nevű, de ilyen még az ARCTIC üvegtégla is. Mindkettőnél a belső felületen létrehozott mintázat akadályozza meg az átlátszódást.
A gyártó technikusai néhány éve kifejlesztettek egy olyan üvegtégla típust, aminek a belső felülete leutánozza a matt üvegtéglákat, milliónyi kis apró, tűszúrásszerű mintázat van rajta, aminek következtében abszolút nem áttetsző-átlátszó. Ezt az üvegtéglát ARCTIC néven gyártják és annyira felkapott lett, hogy ehhez a típushoz is gyártani kezdték a sokoldalú felhasználását segítő kiegészítő elemeket, amit itt bemutatunk:
|
Ez a MATT HATÁSÚ alaptégla. Az építés raszter mérete 20 cm. Összefüggő üvegtégla fal építésére alkalmas abban az esetben, ha szeretnénk megőrizni a jó fényáteresztő képességet, de nem szeretnénk ha átlátszó lenne. |
|
|
Ez az úgynevezett "feles" üvegtégla. Abban az esetben alkalmazhatjuk, ha az építési méret fél rasztert, azaz 10 cm-t kíván meg. Díszítésre, az üvegtégla fal tagolására is alkalmas. |
|
|
Ezt típust "végtéglának" hívjuk. üvegtégla. Abban az esetben alkalmazhatjuk, amikor pld. Egy "pengefalat" építünk, és a külső végét szépen akarjuk lezárni. Ez egy rendkívül elegáns megoldás és kiválóan tisztán tartható. |
|
|
Ezt típust "felső sarok téglának" hívjuk. üvegtégla. Abban az esetben alkalmazhatjuk, amikor pld. Egy "pengefalat" építünk, és a felső sarkot szépen akarjuk lezárni. Ebben az esetben a felső sort is egyenes végtéglából kell megépíteni. Ez egy nagyon szép megoldás és kiválóan tisztán tartható. |
|
|
Ezzel az üvegtéglával egy 90 fokos sarok építhető meg, azaz pld. A "pengefalat" be tudjuk "fordítani", pld. ha egy nagy méretű zuhanyzót akarunk megépíteni. |
|
|
Ez egy olyan elem, amivel 45 fokos ívet lehet építeni, azaz ha kettőt teszünk egymás mellé, akkor egy nagyobb sarokívvel kialakított sarok kiképzést kapunk. |
Végső soron megállapíthatjuk, hogy az új fejlesztésű ARCTIC típussorozat üvegtéglái jó alternatívát jelentenek abban az esetben, ha matt hatású üvegtéglát keresünk. Sokkal olcsóbb, mint a homokszórással előállított típus.
A matt üvegtéglák másik fajtája az, amikor az üveg matt felületűvé tételét homokszórással állítják elő. Persze ennek csak a nevében van homok, mert a koptató anyag apró korund-szemcsékből áll, amit nagy nyomású levegővel lőnek rá a felületre.
Az üvegtégla gyárban erre a célra egy speciálisan kialakított gépet használnak, és az alkalmazott, nagyon finom szemcsék segítségével egy homogép és selymes tapintású felületet kapunk.
Ez a felület azonban már nehezebben megtisztítható az építés során rátapadt és rászáradt üvegtégla ragasztó habarcstól, ezért ezeknek az üvegtégláknak a felületét a gyárban egy ÖNTAPADÓ VÉDŐFÓLIÁVAL vonják be.
Amikor a homokszórt, matt üvegtéglákból az üvegtégla fal elkészült, megtörtént a fugák kikenése és vízzáró-párazáró bevonattal történő lezárása, megtisztítjuk az üvegtéglákat és legutolsó lépésként lehúzzuk róluk a védő fóliát.
Néhány kereskedő kolléga Magyarországon állíttatja elő ezeket a matt felületű, homokszórt üvegtéglákat. Tapasztalatunk szerint a felület finomsága durvább, de ami a leglényegesebb különbség, az az, hogy nincs rajta védő fólia. Márpedig ennek hiányában a felületre tapadt habarcs anyagot igencsak nehéz letisztítani, szinte lehetetlen ugyanazt a felületi tisztaságot megkapni, mint az eredetileg gyárban gyártott és védőfóliával ellátott üvegtégla esetében.
NE HABOZZON – KÉRJEN TANÁCSOT!
ÜDVÖZLETTEL:
SEVES KÉPVISELET
További inspiriációs ötletekhez adunk egy kis segítséget:
BESZÉLJÜNK A HÁZHOZ SZÁLLÍTÁSRÓL
HÁZHOZSZÁLLÍTÁS KÖLTSÉGEK A MAGYAR POSTA KÖZREMŰKÖDÉSÉVEL:
Csomagautomatába, Posta Pontra vagy postára kézbesítve: bruttó 990 Ft/db
Háznál történő kézbesítén esetén: 0-10 kg-ig bruttó 1990 Ft/db
Háznál történő kézbesítén esetén: 10-20 kg-ig bruttó 2990 Ft/db
Háznál történő kézbesítén esetén: 20-40 kg-ig bruttó 5990 Ft/db
FENTIEKEN AZ ÜVEGTERMÉK BIZTONSÁGOS DUPLA CSOMAGÁLÁSÁÉRT 1.680 Ft+ÁFA / doboz DÍJAT SZÁMOLUNK FEL.
1 DOBOZBA MAXIMUM 12 db NORMÁl MÉRETŰ ÜVEGTÉGLA CSOMAGOLHATÓ BE. 1 üvegtégla súlya: 2,3 kg.
POSTAPONTRA vagy POSTAHIVATALBA történő átvétel a legelőnyösebb választás.
Ha másféle szállítási módot választ, kérje egyedi árajánlatunkat!
IGEN, az üvegtégla nem az a termék, amit „minden sarkon” meg lehet venni.
Ráadásul a nagy termékválasztékból a nagyobb kereskedő láncok is csak a leginkább fogyó „alap üvegtéglák” néhány típusát forgalmazzák.
Igaz, hogy adott esetben ezt az Önök lakóhelyéhez közel meg tudják vásárolni, de hát oda is el kell menni (idő és költség), valamint kicsit drágább is lesz, hiszen az árut oda is el kell valahogy vinni (fuvarköltség) és ők is akarnak valamit még plusz keresni rajta.
Gyakran előfordul, hogy vevőink nem tudják a megvásárolt árut személyesen átvenni és a raktárunkból elszállítani, hanem kéri, hogy házhoz szállítva kapja meg.
Ilyenkor a megvásárolt termékek mennyiségétől, súlyától függően különböző lehetőségek vannak az üvegtéglák és a kiegészítő termékek házhoz szállítására.
Kis mennyiségnél (kb. 10-12 darab) a legelőnyösebb a dobozos szállítás gyorsposta szolgálattal. Ilyenkor a termékeket megfelelő csomagolóanyagokkal biztonságosan plusz becsomagolva adjuk fel.
Nagyobb mennyiségnél és súlynál a megvásárolt üvegtégla termékeket raklapra helyezve és biztonságosan körbe fóliázva csomagoljuk be és adjuk fel, amit billenő hátfalas önrakodó teherautóval fognak majd a házhoz kiszállítani.
Igaz, ez plusz költséggel jár, de gondoljuk végig az előnyöket is!
1. KÉNYELMES VÁSÁRLÁS
Nem kell egy lépést sem tennie, otthonról kényelmesen neten megrendeli az árut, mi biztonságosan becsomagoljuk és elküldjük és Ön pedig néhány napon belül megkapja. És minden ugyanannyiba kerül, mintha eljönne a raktárunkba átvenni.
Igaz, a házhoz szállítás pénzbe kerül, de gondoljon csak bele, hogy mennyi időt és utazási költséget spórol meg!
2. MINDENT EGY HELYEN MEGKAP!
A szakszerű beépítéshez sok mindenre van szükség, több fajta segédanyag kell. Nem biztos, hogy Ön mindent megkap egy helyen, amikor személyesen szerzi be.
3. EGYSZERŰ MEGRENDELNI
Neten meg tudja rendelni, telefonon bármikor segítséget tud kérni, ha kell, a telefonon képpel összekapcsolódva ugyanolyan személyes kiszolgálást kaphat, mint ha ott lenne a helyszínen.
4. SZAKÉRTELEM ÉS SZAKSZERŰSÉG
Az üvegtégla egy nagyon speciális építőipari termék, a szakszerű felhasználáshoz speciális ismeretek szükségesek, amit tőlünk megkaphat,
az ÜVEGTÉGLAKER csapata
Az üvegtéglákból épített üvegbeton szerkezetek hosszú élettartama érdekében fontos a betonhabarcs fugák vízzel szembeni megfelelő védelme.
Ezt a védelmet az alábbi intézkedésekkel lehet biztosítani:
- víztaszító tulajdonsággal vagy adalékokkal rendelkező betonhabarcsot kell használni,
- az elkészült üvegbeton szerkezet fúgáit és betonfelületeit kívülről impregnál-ni kell
- fontos, hogy alkalmas üvegtégla ragasztó és fugázó habarcsot használjunk.
Az átfogó műszaki irányelveket a gyártó SEVES honlapján találhatjuk meg.
Kép:
Szentendrei lakóépület lépcsőháza.
Természetes fény beengedése
Felhasznált típus: U=1,4 hőszigetelés értékű üvegtégla
(leírását lásd külön blogban)
Cserszegtomaj-i vevőnk 8 kék üvegtéglával szerette volna színesebbre díszíteni
a színtelen üvegtéglákkal tervezett üvegtégla falát, amihez a színtelen üvegtéglákat egyik nagy hálózattal rendelkező építőanyag kereskedő partnerünknél vette meg a lakóhelyéhez közel.
A problémát ilyenkor az okozza, hogy a 8 üvegtégla szállítása postai úton nagyon drága, csaknem annyiba kerül, mint az üvegtéglák bekerülési költsége.
Vevőnk emiatt a megrendelését lemondta.
De mi is történt ezután?
Pár nappal később kiderült, hogy építész-belsőépítész fiamnak Szigligeten volt dolga és megkértem, vigye el magával a 8 kék üvegtéglát.
Vevőnk nagyon megörült a lehetőségnek, elmentek a kék üvegtéglákért Szigligetre és stílusosan egy üveg cserszegi fűszeres borral köszönték meg a szívességet.
Csak később vettem észre, hogy a bor mellett egy kis kézzel írott kártya is volt, amit nagy örömmel másolok be ide.
Köszönöm a kedves sorokat! Sok örömet kívánok a napsütötte kék üvegtéglákkal!
Ugye ismerjük azt az esetet, amikor a házunk egyik külső határoló fala a szomszéd felé néz, ahol az építési szabályzat szerint nem szabad nyílászárót, azaz ablakot elhelyeznünk. Viszont nagyon szeretnénk, ha a mögötte található helyiség kapna természetes fényt, legyen az pl. egy fürdőszoba, vagy mosókonyha, vagy bármilyen funkciójú helyiség.
Ilyenkor jó megoldás egy üvegtéglával felfalazott „vakablak”, ami persze nem nyitható, de a természetes fényt beengedi a helyiségbe.
A méretezésnél ügyelj arra, hogy a tiszta nyílás méret 20 cm-es raszterrel osztható legyen, plusz 1 cm, mert hiszen az üvegtégla normál mérete 20 cm a fúgával együtt., de a szélénél, illetve alul felül hozzá kell számolunk plusz egy fuga méretét, azaz 1 cm-t. Ilyenkor alap követelmény, hogy az üvegtégla ne legyen átlátszó, mert nem szeretnénk belátni egymáshoz, mint egy látványpékségbe.
Erre a célra több üvegtégla kapható. A leginkább ismert a homokszórt (matt) felületű üvegtégla. Ennek a hátránya, hogy a felületre könnyebben rátapad a piszok, aminek az eltávolítása főleg az üvegtégla fal külső oldalán jelenthet problémát, pl. az emeleti szinten.
A legjobb megoldás az ARCTIC üvegtégla, aminek a belső felületén sűrű „mákos” mattítás van. Ennek következtében maga az üvegtégla nem átlátszó, viszont a fényáteresztő képessége jobb, mint a homokszórt üvegtégláé és mivel az üvegtégla külső felülete sima, nehezen piszkolódik és könnyen tisztítható.
Az ARCTIC üvegtégla nagy előnye még, hogy hőszigetelő üvegtégla kivitelben is gyártják, amivel fűtési energia takarítható meg, valamint minden idomtégla is kapható ilyen mintázattal, tehát pl. építhető vele egy WC-t eltakaró „üvegtégla pengefal”.
ARCTIC üvegtégla