Beépítési lehetőségek habarccsal
Beépítési lehetőségek
Az üvegtéglákat általában a hagyományos falakhoz hasonlóan szokás beépíteni . A hálósan egymásra falazott üvegtéglákat vízszintesen és függőlegesen is 6-8 mm-es betonvasakkal megerősítve kell beépíteni, hogy a fal kellő szilárdságú legyen. Ez különösen a nagyobb felületű üvegfalaknál fontos. A téglákat betonhabarcsba kell ágyazni, a fugákat pedig kissé az üvegtéglák széle alá dolgozva célszerű kialakítani, hogy az áttetsző elemeket közrefogó "habarcsrács" szabályos és határozott kontúrú legyen.
Habarccsal épített üvegfal
Ilyen fényáteresztő üvegfalakat főként olyan helységek közé érdemes beépíteni, ahol valamelyik helyiség kellően világos, s ennek fényét a másik helyiségben is "kamatoztatni" szeretnénk. Például konyha és előszoba válaszfalnál, vagy két lakószoba közötti falnál, ha a lakóhelyiségek közül csak az egyiknek van ablaka. Háló- és fürdőszoba közötti válaszfalba építve is dekoratív és hasznos lehet az üvegtéglákból kialakított fényáteresztő fal (címkép), még akkor is ha annak csak egy része lesz üvegből.
Az esetek többségében az üvegfal kialakítását a régi válaszfal részbeni, vagy teljes lebontásával kell kezdeni. Ezt lehetőleg bízzuk kőművesre. Nagyobb falfelület lebontásakor szükség lehet támoszlopok, illetve áthidaló gerendák beépítésére is. A nyílást mindig akkorára válasszuk, hogy az üvegtéglák között szükséges legalább 10 mm-nyi fugaközökről se felejtkezzünk el. Az üvegfal lehet padlótól a mennyezetig érő, vagy ablakszerűen kialakított is. A fal bontását mindig e szempontok figyelembevételével végezzük, vagy végeztessük el.